Hlavní strana > Astropsychologie > Tvary horoskopu > Dvě ucha u držadla vědra
Dvě ucha u držadla vědra - tvar horoskopu

Dvě ucha u držadla vědra
Přechodný tvar horoskopu


Jak tento tvar poznáme:
Držadlo vědra není singletonem (podle Jonese), nýbrž má podobu dvou uch, dvou planet, která však nejsou navzájem v konjunkci.

Horoskop však není houpačkou, neboť naproti „uchům“ se vyskytuje širší rozložení planet, než je u houpačky, tj. více než 150°.
Zvětšit horoskopUkázka:
Ukázka - Vědro (držadlo vědra 2 ucha) - tvar horoskopu

Charakteristika vědra se dvěma uchy

Životní zápas spojený se životními krizemi
Tento tvar je opět – jako o držadla vědra – zaměřen zejména na energie v roli dvou držadel (uch). Ty představují hlavní téma životního zápasu, nebo situace největšího vypětí životní energie, nebo klíčového životního úkolu. Člověk se je „nucen“ projevit jako někdo mimořádný. Bývá to však rovněž – tak jako u vědra – spojeno se životními krizemi..

Vyvážení obou uch-držadel
To může být také u držadla v podobě dvou uch spojeno s tím, že člověk neuchopí ve svém životě energie obou držadel pospolu, protože si přece jen mohou být vzdálené. Během života může převážit energie jednoho a/nebo druhého držadla. Ale člověk je z toho takříkajíc „celý nakřivo“. A tak je pro člověka s tímto tvarem pravděpodobně důležitým úkolem uchopit obsah svého života prostřednictvím obou držadel a vyvážit je.
Příklad vědra se dvěma uchy:
- Příkladem může být sir Winston Churchill.
Držadlo vědra se dvěma uchy - sir Winston Churchill
Jedno ucho představuje Pluto, druhé Neptun.
Churchill měl mimořádný umělecký literární talent (Venuše jako vládkyně horoskopu ve 3. domě ve Střelci, spolu se Sluncem). Velký ohnivý trigon Venuše, Uran, Neptun souvisí s jedinečnou invencí, výmluvností, ale také smyslem pro dobrodružství, intuicí a koncepčností.
Neptun jako „ucho“ představuje potřebu směřovat za životodárnými iluzemi spásy, záchrany druhých.
Ovšem je tu i Pluto jako druhé „ucho“ – a to orientuje Churchillovy vlohy k tematice boje o moc.
Propojení obou držadel se projevilo jednak v písemné tvorbě - projevy, dějiny rodu, historická díla (za Dějiny druhé světové války získal Nobelovu cenu za literaturu). Nejvýrazněji se však propojení obou držadel projevilo jeho spásnou (Neptun) rolí v zápase s představitelem plutokratické totality v Německu.
Obě generační energie – Pluto a Neptun – se staly dějinným úkolem pro Churchilla možná právě proto, že představují témata, jimž uměl naslouchat (jako svým uším), a zároveň vtiskovaly hrdinské a zápasivé výzvy jeho životu (podobně jako je tomu u tvaru držadla vědra).

Lenka Adamová © 2013

Další přechodné tvary horoskopu

Tvar horoskopu - VYMKNUTÍ

Vymknutí

Vymknutí je zvláštní variantou rozptylu. Planety jsou celkem rovnoměrně volněji rozmístěny, ale v jednom místě horoskopu se vyskytuje shluk, stelium alespoň tří planet.

Tvar horoskopu - Dvě ucha u držadla vědra

Dvě ucha u držadla vědra

Držadlo vědra není singletonem, nýbrž má podobu dvou uch, dvou planet, která však nejsou navzájem v konjunkci.
Horoskop však není houpačkou, neboť naproti „uchům“ se vyskytuje širší rozložení planet, než je u houpačky, tj. více než 150°.

Tvar horoskopu - Rozlomené držadlo vědra

Rozlomené držadlo vědra

Případová studie - ukázka výkladu přechodného tvaru horoskopu.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »