Hlavní strana > Astropsychologie

Psychologická astrologie (Astropsychologie)

Psychologická astrologie se zásadně nijak neliší od tradiční astrologie.
Je rozvinutím stejných kořenů, stejného vertikálního řádu, stejného zrcadlení. Avšak nezabývá se popisem reality nebo předvídáním nevyhnutelných událostí, ale něcím jiným.

Jde jí o to, aby člověk navázal vztah sám k sobě, aby vstoupil do dialogu se svým nitrem, aby se ujal svých dispozic s veškerou jejich protikladností, aby navázal kontakt se svým nevědomím, aby to, co projektuje na druhé, na své blízké, na spolupracovníky atd. dokázal přijmout jako vlastní dispozice.

Psychologická astrologie (Astropsychologie)

Proč psychologická astrologie?

Proč psychologická astrologie?

Jádrem psychologické astrologie nejsou vnější události – jejichž proměnlivost je ostatně nevyčerpatelná – ale především psychologický problém, který se za nimi skrývá.
Tento problém si vždy takříkajíc vynucuje určité psychické prožitky, často velmi bolestné, a to prostřednictvím nějakých událostí nebo zkušeností, které by tento psychický prožitek umožnily.

Astrologická Luna

Astrologická Luna je vlastně o naší duši

Luna symbolizuje procesy výživy a stravování v nás. Často se tím rozumí jen výživa faktická. Jenže i výživa má v případě principu Luny přinejmenším dvě roviny a na analogické rovině jde o výživu duše. A to co naši duši "vyživuje", co potřebuje naše duše ke svému rozvoji, souvisí právě s postavením a pohybem Luny v horoskopu.

Stín

Archetyp Stínu

Archetyp Stínu patří k naší psychické struktuře. Je odvrácenou stránkou našeho vědomého Já. Ale výrazně dynamicky se podílí na našem životě. Jeho pronikaní do našeho života mívá podobu něčeho, co „kazí“ naše snahy, nebo podobu něčeho, s čím afektivně „zápasíme“. A těžko se nám chápe, že by životní problémy měly své kořeny v nás samých. V našem Stínu. Těžko se chápe to, co je nevědomé ... neboť se to vzpírá vědomí.

Co lze vyčíst z horoskopu

Co lze vyčíst z horoskopu

Mezi planetami, člověkem a jeho horoskopem existuje vztah synchronicity, čili vzájemného zrcadlení vnějších událostí a vnitřní psychické struktury člověka. Z pohledu do horoskopu můžeme rozpoznat, jaké mocnosti (dispozice, konstelace, komplexy ...) hýbou daným člověkem.

Tvary horoskopu

Tvary horoskopu

Celkové rozložení planet v horoskopu zrcadlí, jakou dynamiku má osobnost člověka, jak uplatňuje svou životní energii a dokonce jakým směrem.

Doporučená literatura

Doporučená literatura

Pro zájemce o psychologickou astrologii je zde doporučená literatura členěná do několika oddílů.


Rudolf Starý - Nakladatelství Sagittarius

Nakladatelství Sagittarius - Rudolf Starý

Rudolf Starý - Nakladatelství Sagittarius

Hlavní náplní vydavatelské činnosti nakladatelství byla edice Astropsychologie, v níž vycházejí knihy současných astrologů, kteří obohacují tradiční astrologii o poznatky hlubinné psychologie, především Jungovy komplexové (archetypové) psychologie.
Další texty k psychologické astrologii
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »