Houpačka - tvar horoskopu

Houpačka
Tvar horoskopu


Jak houpačku poznáme:
Všechny planety včetně Pluta jsou rozmístěny do dvou poměrně ohraničených oblastí proti sobě, mezi nimiž je z jedné i druhé strany nejméně 60° až 90° (a více).

V některých případech je to 8 planet na jedné straně a 2 volně naproti. Častěji to bývá několik planet na obou stranách.
Zvětšit horoskopUkázky houpačky:
Ukázka - Houpačka - tvar horoskopu Ukázka - Houpačka - tvar horoskopu Ukázka - Houpačka - tvar horoskopu

Charakteristika houpačky

Archetyp duality, plný dynamického napětí
Je to výrazně dualistický tvar, archetyp duality, plný dynamického napětí. Uvnitř tvaru převažují časté aspekty opozice.
Tento tvar může znamenat jistou schopnost objektivity, rozvahy, tendenci řešit konflikty. Představitelé houpačky mohou být vyjednavači protikladných stran a mohou mít smysl pro to, aby žádná strana „netratila“. To by si bezděčně přáli i pro svou vnitřní rozpolcenost.
Žít dva životy
Houpačka totiž souvisí s životní dvoupólovosti, tendenci se „rozpojovat“, žít „dva životy“. Přitom značná část energie a dynamiky je věnována snaze žít a udržet obě oblasti „pospolu“. Často se jim zdá, že je nutno volit mezi protikladnými hodnotami, např. mezi dvěma obory, dvěma zaměstnání, dvěma důvěrnými vztahy, dvěma byty atd.
V tomto ohledu tvar souzní jakoby s blíženeckou mentalitou, obsahuje však dramatičtější napětí.
Potřeba partnerských vztahů
Jedinec se může bezprostředněji identifikovat s energiemi jedné části houpačky, nutně však postrádá druhou část. Své odštěpné Já často nalézá prostřednictvím partnerského vztahu. Brání se mu (utíká z něho) a zároveň je na něm závislý. Potřeba partnerských vztahů je možná intenzivnější než u jakéhokoli jiného tvaru.Příklady houpačky:
- Příkladem obtíží může být Frank Sinatra. Milující otec, milovník, umělec na straně jedné, na straně druhé příslušník rodiny Cosa Nostra.
- Příkladem integrace houpačky je anglický básník a malíř William Blake (a jeho Snoubení Nebe a Pekla).Uvědomění vlastní nespojitosti a stažení přenosů
Co je tedy hlavním individuačním úkolem houpačky?
Uvědomit si svou nespojitost. Navázat skrze sebe kontakt s odštěpenými energiemi, zbavit je uvízlosti v přenosech. Integrovat rozštěpenost, dualitu do plnohodnotného celku, do vyšší jednoty, a vlastním způsobem ji rozvinout.

Lenka Adamová © 2013
Bez souhlasu autorky nelze jinde přetiskovat.

Článek lze dále otiskovat jen jako přímý odkaz na web L. Adamové:
http://www.neptunica.cz

Další zřetelné tvary horoskopu

Tvar horoskopu - MISKA

Miska

Všechny planety jsou rozloženy jen v jedné polovině horoskopu v cca 180°.

Tvar horoskopu - VĚDRO

Vědro (držadlo vědra)

Většina planet je rozložena do 180°. To je nádobka (miska).
A naproti misce je držadlo, což je jedna planeta, případně konjunkce dvou planet.

Tvar horoskopu - LOKOMOTIVA

Lokomotiva

Planety jsou rovnoměrně rozloženy do dvou třetin horoskopu 240° a alespoň jedna třetina horoskopu zůstává planetami neobsazena.

Tvar horoskopu - RANEC

Ranec

Planety jsou v horoskopu umístěné jen do jedné třetiny horoskopu 120°.
Tento tvar tedy zahrnuje výrazné nahromadění planet, tzv. stellium.

Tvar horoskopu - ROZPTYL

Rozptyl

Planety jsou poměrně rovnoměrně rozmístěny po obvodu celého horoskopu, byť mohou být místy mezi planetami větší odstupy.

Tvar horoskopu - HOUPAČKA

Houpačka

Planety jsou rozmístěny do dvou poměrně ohraničených oblastí proti sobě, mezi nimiž je z jedné i druhé strany nejméně 60° až 90° (a více).


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »